FEJERVERKŲ SAUGAUS NAUDOJIMO INSTRUKCIJOS

 

Fejerverkus laikykite sausoje vietoje, orginaliame įpakavime. Niekada nesinešiokite jų kišenėje arba rankinėje. Uždegdami fejerverką, nelaikykite jo rankose. Raketų ir kitų fejerverkų niekada nenukreipkite į žmones, gyvūnus, lengvai užsidegančius daiktus. Raketų skridimo trajektoriją pasirinkite taip, kad krintantys strypelių laikikliai nesužeistų žiūrovų, gyvūnų, nepadegtų pastatų ir pan. Fejerverkus iš įpakavimo imkite po vieną, ir prieš juos uždegdami, įpakavimą vėl uždarykite. Nelaikykite fejerverkų arti ugnies. Žiūrovai turėtų stovėti taip, kad vėjas pūstų į nugarą, atitinkamu atstumu nuo fejerverko, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų. Neleiskite mažesniems vaikams žaisti su fejerverkais, taip pat su jų atliekomis, net ir tada, kai jos atrodo nepavojingos. Geriausia, jei atliekossurenkamos ir sunaikinamos.

 

  • RAKETOS

 

Raketos kotelį įstatykite į tam tikslui pritaikytą vertikalų stovą (pvz. Vamzdį). Raketa turi būti vertikalioje padėtyje, kad netrukdomai galėtų pakilti. Nenaudoti esant stipriam vėjui. Uždegus degiklį skubiai pasišalinkite saugiu atstumu ne mažiau 11 metrų.

 

  • BATERIJA

 

Padėkite ant lygaus, kieto pagrindo taip, kad baterija turinys galetų kilti į viršų netrukdomai. Uždekite iš šono ištiesta ranka ir tuoj pat atsitraukite saugiu atstumu (ne mažiau 20 metrų).

 

  • ROMOS UGNYS

 

Vamzdį ne mažiau 50% ilgio vertikaliai įtvirtinkite į sniegą ar žemę. Jei to padaryti neįmanoma butinai naudokite stovą. Uždekite iš šono ištiesta ranka ir tuoj pat atsitraukite saugiu atstumu. Fejerverko nelaikykite rankose.

 

  • VULKANAI – FONTANAI

 

Pastatykite ant nedegaus pagrindo taip, kad turinys galetų saugiai kilti į viršų. Uždekite iš šono ištiesta ranka ir tuoj pat atsitraukite saugiu atstumu.

 

  • SVIEDINIŲ RINKINYS

 

Stovą tvirtai pastatykite ant lygaus kieto pagrindo. Sviedinį įstatykite iki stovo dugno, uždekite iš šono ir skubiai pasitraukti saugiu atstumu.

 

  • SUKTUKAS – SKRAIDUKAS

 

Padekite ant nedegaus kieto pagrindo, uždegti degiklį, ir pasitraukti saugiu atstumu. Nelaikyti rankose

 

  • KOMETOS

 

Fejerverką padėkite ant lygaus, kieto pagrindo (rodyklė turi rodyti į viršų). Degiklį uždegti iš šono ir skubiai pasitraukti saugiu atstumu. Griežtai draudžiama naudoti žmonių susibūrimo vietose, šalia pastatų, automobilių.